Miejsca, które warto zwiedzić na Roztoczu. Co warto zobaczyć.  | wyświetleń wpisu: 41 468

Miejsca, które warto zwiedzić na Roztoczu. Co warto zobaczyć.

Roztocze jest miejscem, które z pewnych względów szczególnie gorąco chcę polecić ludziom żądnym turystycznych wrażeń.

Pod tym linkiem znajdziesz mapę turystyczną Roztocza z jego atrakcjami.

Urodziłem się i wychowałem na Roztoczu. Kiedyś dziwiłem się co ludzie, z dużych miast  widzą w spędzaniu czasu w takich miejscach. Dziś, gdy już kilka ładnych lat mieszkam poza rodzinnymi stronami, zacząłem doceniać uroki Lubelszczyzny i rozumiem zachwyty i westchnięcia przyjezdnych, którzy mają okazję tam zawitać. Natura, cisza , spokój, i (jeszcze!) brak pielgrzymek turystów. To wszystko zachęca do odpoczynku w tym miejscu. I wcale nie trzeba się tu nudzić- bo atrakcji turystycznych cieszących oko i ucho jest całkiem sporo. Zresztą sami zobaczcie…

Co warto zobaczyć na Roztoczu

zamosc,zamojski,rynek,i,ratusz,noca,2011,56252,800x600

Zamość – zwiedzanie proponuję zacząć od Zamościa. Jest to bardzo malownicze, ciekawe miasto z jedną z najładniejszych ( moim zdaniem) starówek w Polsce – będąc na Roztoczu musisz to zobaczyć!

default

Zwierzyniec oraz Roztoczański Park Narodowy – trzydzieści  kilometrów od Zamościa mieści się miasteczko będące „stolicą” Roztoczańskiego Parku Narodowego. Zwierzyniec to nie tylko czyste powietrze, natura i lasy nie tknięte ręką cywilizacji. To też, kościółek wybudowany na środku jeziora, kąpieliska, stary browar, oraz budowle, jakie pozostawił po sobie Jan Zamoyski. Właśnie tutaj mieściły się kiedyś jego stajnie, i budynki gospodarcze Ordynacji Zamojskiej.Jelenie, sarny, dziki, wilki, rysie, lisy, kuny, borsuki – to zwierzęta, które można spotkać spacerując szlakami turystycznymi Roztocza.

Co zwiedzić na Roztoczu w Wakacje - Tanew

Szumy nad rzeką Tanew to kolejne miejsce, które warto zobaczyć będąc na Roztoczu. Przybywają tu turyści z okolicy i nie tylko, po to by podziwiać,  jak rzeka przepływająca przez leśne pagórkowate tereny poradziła sobie z naturą tworząc półki z mini wodospadami.

Krasnobród – miejscowość rekreacyjna. Tutaj znajdziemy zalew udostępniony dla turystów ale i też inne atrakcje. Krasnobród w okresie letnim staje się miejscem pełnym plażowiczów, w zimie zaś turyści ściągają tu by skorzystać z uroków zimy ( w miasteczku funkcjonuje wyciąg narciarski). Wierni pielgrzymują do Kaplicy św. Rocha – malowniczo położony kościółek. W Krasnobrodzie można znaleźć źródło, z którego woda według miejscowych ludzi ma właściwości uzdrawiające.

Roztocze-7
zalew-krasnobrod

Zagroda Guciów – tutaj można cofnąć się w czasie o kilkaset lat. Jeśli chcesz zobaczyć jak wyglądała kiedyś Polska wieś z zabudowaniami krytymi strzechą, warto wybrać się do Guciowa. Wewnątrz skansenu, zgromadzono przyrządy i narzędzia codziennego użytku jakie w minionych latach wykorzystywali nasi przodkowie.

734359.5

Szlaki łączące atrakcje turystyczne Roztocza

Dla miłośników długich pieszych wędrówek, jak i rowerowych eskapad na łonie natury Roztocze również ma coś ciekawego do zaoferowania. Znajduje się tu sporo ciekawych szlaków pieszych i rowerowych, gdzie na ich trasie można niejednokrotnie spotkać dzikie zwierzęta jak i piękne pagórkowate krajobrazy.  Szczególnie polecam szlak niebieski ze startem w Bełżcu ( stacja PKP) przecinający całe roztocze, na którego trasie znajdziemy to co na Roztoczu najciekawsze i najpiękniejsze. Godny polecenia jest również Centralny Szlak Rowerowy Roztocza oznaczony kolorem czerwonym.
Zapraszam na Roztocze! 🙂

4 komentarze

  1. szkoda, że nie napisałeś nic o miejscowości z błędem ortograficznym:) Pisz częściej, pozdro

  2. Ile dni na Zamość ?

    1. Myślę, że w ciągu jednego dnia jesteś w stanie Zamość zwiedzić, ale też wieczór spędzony na starówce ( latem szczególnie) powinien Ci utkwić w pamięci. 🙂

  3. vkosfdhgoiusahiovfhsdoiu

    jestews debilem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

shares