Japonia – moje pierwsze wrażenia z Osaki  | wyświetleń wpisu: 924

Japonia – moje pierwsze wrażenia z Osaki

No i wylądowałem w Japonii!
Była okazja na bilet w dobrej cenie do Osaki, to długo się nie zastanawiając zakupiłem. Jak jest okazja to trzeba korzystać!

Pierwsze wrażenia:
-bardzo nowoczesne, czyste, dobrze zorganizowane miejsce. 
-komunikacja skomplikowana, wydaje się nie do ogarnięcia  ale jakoś dałem radę.
-ludzie wpatrzeni w ekrany telefonów, unikają wzroku innych, zachowują się jak by nikogo nie zauważali. Mało uśmiechu. Dużo powagi. (Zupełnie inaczej niż np. w Tajlandii)
-Ceny wcale nie aż takie wysokie jak to się zwykło sądzić o Japonii. (może dlatego, że to Osaka a nie Tokio).
-Za obiad zapłaciłem podobnie a może i nawet trochę taniej jak by to kosztowało w Warszawie. Pierwsze wrażenia kulinarne bardzo dobre jedzenie!  Mnóstwo małych klimatycznych restauracyjek.
-no i w końcu jakieś normalne temperatury. Dwadzieścia kilka stopni a nie prawie 40 jak to było u mnie przez ostatnie w 2 miesiące. 
-podgrzewane deski klozetowe z panelem na którym można sobie puścić muzykę, wypłukać tyłek i chyba tylko Japończycy wiedzą co jeszcze to cacko potrafi, są zajebiste! Chcę takie coś w domu. 

Jeszcze nie rozumiem tej kultury i mentalności i wszyto wydaje mi się tu mega inne i dziwne. Jest zupełnie inaczej niż w krajach w jakich byłem do tej pory. Więcej napiszę jak się tu trochę za klimatyzuje i trochę lepiej poznam Japonię. W planie mam Osakę i Kioto.

1 komentarz

  1. Też chcę tam kiedyś pojechać. Japonia to bardzo interesujący kraj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

shares