Co warto zwiedzić, zobaczyć we Wrocławiu.  | wyświetleń wpisu: 29 390

Co warto zwiedzić, zobaczyć we Wrocławiu.

Wrocław- miasto 100 mostów. Postaram się opisać miejsca w tym mieście, które warto zobaczyć.

 

Wrocławski Rynek 

Ratusz (na zdjęciu powyżej) wybudowany na środku Wrocławskiego rynku, jest okrążony zabytkowymi odrestaurowanymi kamienicami. W okolicach rynku znajduje się masa kawiarenek, pubów i klubów. Rynek, zarówno w letni dzień jak i zimową noc jest pełen spacerujących lub imprezujących ludzi. Z drugiej strony rynku wybudowano ciekawą fontannę.

Fontanna rynekWroclaw_Fredro_2005_1

 

Wrocławska fontanna multimedialna, pergola i hala ludowa
Ciężko opisać słowami wrażenie jakie robi multimedialny pokaz na ogromnej fontannie ( jednej z największych w europie) Dysze wyrzucają wodę nawet na 40m w górę. Na parze wodnej wyświetlane są ruchome animacje. Do tego akustyka tego miejsca- muzyka wywołuje ciarki na skórze. Fontanna okrążona jest zabytkową pergolą, w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się zabytkowa hala stulecia ( ludowa) i ciekawy podświetlana metalowa iglica. 96m wysokości. Miałem okazje dotknąć jej czubka.  ( Położyli ją do konserwacji ;))
61508336

hala2hala-stulecia

 

 Stadion i most rędziński 

Jadąc autostradową obwodnicą Wrocławia, ( od a4 w kierunku Warszawy) widzimy stadion miejski zbudowany przed 2012. Ciekawy obiekt, niektórzy mówią, że jego wygląd jest trochę kosmiczny, szczególnie wieczorem gdy podświetlany jest na różne kolory. Jadąc autostradą, kilka km dalej podziwiać możemy najdłuższy i najwyższy most pylonowy w Polsce. ( Również bardzo ładnie podświetlany nocą)

stadion_miejski_we_wroclawiu

 I jeszcze kilka innych mostów… 🙂

Most zwierzyniecki – najstarszy we Wrocławiu. Most Grunwaldzki i most zakochanych na którym pary wieszają kłódki ze swoimi inicjałami.

5691415_wroclaw--most-zwierzynieckimost grunwaldzki151210_1280123790_e4c0_p

Wrocławskie krasnale
Wrocław słynie także z krasnali. Prawie na każdym kroku można się o nie potknąć. 😉 Ciekawe figurki w różnych częściach miasta posiadają odpowiednią dla miejsca symbolikę.
a919d4ce wroc5z11451376V,Wroclaw--Krasnale-wroclawskie-sa-niewatpliwa-atrakcja

Wyspa słodowa
Zielona wyspa w centrum miasta, świetne miejsce na wieczorne piwko ( oczywiście bez alkoholowe) W letnie wieczory to miejsce jest oblegane przez studentów. Świetne miejsce na zawarcie nowych znajomości. 😉
Wrocław wyspa słodowa

 I jeszcze wiele wiele innych wspaniałych miejsc a co najważniejsze wspaniała atmosfera, którą tworzy masa młodych ludzi. ( Mój kolega odwiedzając mnie we Wrocławiu powiedział ” już wiem gdzie podziali się młodzi ludzi z mojego miasta – pewnie wyjechali do Wrocławia) Na koniec jeszcze kilka zdjęć: Zabytkowy dworzec PKP – moim zdaniem najładniejszy w Polsce. Pomnik ludzi wychodzących z chodnika i świetny aqapark- polecam najwyższą zjeżdżalnie, można się w niej rozpędzić nawet do 80 km/h. Te żyrafy znajdziecie w Wrocławskim ZOO rozsławionym przez Państwa Gucwińskich, na kolejnych zdjęciach ogród japoński i botaniczny.

Dworzec Pkp Wrocław Wrocław ludzie wychodzący z chodnika Wrocławski AqaparkWrocławskie zoo ogród japoński Ogród botanizny we Wrocławiu

Zachęcam do wpisywania w komentarzach jakie waszym zdaniem miejsca jeszcze warto we Wrocławiu polecić turystom.

13 komentarzy

 1. będę niedługo zwiedzać Wrocław, przyda mi się ten spis;)

 2. Cyganów i biedote

 3. Teraz zwiedzanie Wrocławia jest dziecinnie proste, bo wystarczy telefon, na niego aplikacja będąca głosowym przewodnikiem turystycznym i można ruszać w świat 😉

 4. Mieszkałem w tym pięknym mieście przez dwa lata. Osobiście każdemu polecam ogród japoński, naprawdę świetne miejsce do relaksu po długim i ciężkim dniu .

 5. Swietny opis odwiedze

 6. tu jest jeszcze kilka podpowiedzi 😉 wrocławianie zapraszają! cenabiznesu.pl/-co-warto-zobaczyc-we-wroclawiu

 7. Musze zajrzeć

 8. Byłem, widziałem, zapomniałem

 9. Dobre. Szkoda ze zawsze tam taki tlok

 10. A jachty gdzie?

 11. jurgen sztrop

  Wolę Kraków. Maja smoka

 12. A ja na to wszystko patrze z przymrużeniem ślipia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

shares